Remont domu z wynajętym rusztowaniem

Planujesz remont elewacji? Wynajmij rusztowanie!

Jeżeli planujesz remont elewacji budynku, koniecznie powinieneś zadbać o odpowiednie rusztowania, dzięki którym prace zostaną przeprowadzone sprawnie, ale też bezpiecznie. Jedną z najlepszych opcji dla inwestorów indywidualnych oraz komercyjnych okazuje się wynajem rusztowań. To wyjście nie tylko wygodne, ale również bezpieczne dla wszystkich znajdujących się w pobliżu placu budowy – pracowników, mieszkańców i przechodniów. Co ważne, wynajem rusztowań nie musi być drogi! Przyjrzyjmy się bliżej temu popularnemu rozwiązaniu. 

Wynajem rusztowania: trzy korzyści

Jeśli chodzi o rusztowania elewacyjne, wynajem jest o wiele bardziej opłacalny niż ich kupno. Zalet jest całkiem sporo – zalicza się do nich oszczędności finansowe, brak odpowiedzialności za sprzęt oraz brak konieczności magazynowania rusztowań. Remont elewacji jest przeprowadzany przez inwestora zwykle raz na klika lat, dlatego posiadanie własnego wyposażenia może być znacznie bardziej kłopotliwe niż wynajem rusztowania. Przyjrzyjmy się bliżej każdej z trzech korzyści.

Niska cena

Jedną z podstawowych kwestii, dla których wynajem rusztowań jest popularny wśród inwestorów, jest stosunkowo niski koszt tego rozwiązania. W przypadku konstrukcji zaawansowanych i wykonanych z lżejszych i trwałych materiałów zakup rusztowań to spory wydatek, który może nadwerężyć budżet osobisty lub firmowy. W przypadku pojedynczych prac wynajem rusztowania stanie się o wiele bardziej opłacalny. To samo można powiedzieć o wysokiej jakości sprzęcie z aluminium. Jeśli chodzi o rusztowania aluminiowe, wynajem to najlepsza opcja dla inwestorów, którzy raz na klika lub kilkanaście lat przeprowadzają remont elewacji.

Bez odpowiedzialności materialnej

Posiadając własne rusztowanie trzeba o nie dbać – regularnie konserwować i przechowywać, żeby dalej było sprawne i zapewniało należyty poziom bezpieczeństwa w czasie prac budowlanych. Wybierając wynajem rusztowań, znika konieczność odpowiedzialności za sprzęt. Firma, która wynajmuje rusztowanie, ma obowiązek dostarczyć konstrukcje w 100% sprawne technicznie, które dodatkowo spełniają normy określone w prawie budowlanym.

Znika konieczność magazynowania

Jeżeli chodzi o rusztowania elewacyjne, wynajem zamiast kupna pozwala na uniknięcie obowiązku magazynowania konstrukcji, które przecież mają spore gabaryty. W sezonie zimowym przechowywanie rusztowań w odpowiednich warunkach jest niezbędne, żeby sprzęt nie niszczał. Korzystając z usługi wynajmu, to właściciel rusztowań musi zatroszczyć się o przestrzeń niezbędną do przechowywania tych elementów. Po zakończonym remoncie elewacji wystarczy zwrócić wypożyczone rusztowanie i to koniec jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Wynajem rusztowania najlepszą opcją

Omówione powyżej trzy korzyści przekonują inwestorów, że wynajem rusztowań to najlepsza opcja w przypadku planowanych prac remontowych na elewacji budynku. Dzięki skorzystaniu z atrakcyjnej oferty wynajmu można uniknąć wysokich kosztów konserwacji i przechowywania konstrukcji, nie mówiąc już o wysokiej cenie zakupu własnego sprzętu. Dla inwestorów, którzy raz na jakiś czas przeprowadzają renowację elewacji, wynajem rusztowania to opcja wygodna i ekonomiczna.

Leave a Reply