Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika Nowy Sącz – jakie dofinansowania można otrzymać?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii, takich jak promieniowanie słoneczne cieszy się niesłabnącą popularnością. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych czy firm decyduje się na rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika. Nowy Sącz to jedno z wielu miast w całym kraju, w którym można starać się o dotację na pokrycie części wydatków. Jest to bardzo korzystne, gdyż umożliwia zwrot z inwestycji w zdecydowanie krótszym czasie. Każdy, kto chciałby skorzystać z możliwości, jakie daje fotowoltaika, poniższy artykuł jest świetnym miejscem do tego, aby bliżej przyjrzeć się dostępnym dofinansowaniom.

Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Instalacja fotowoltaiczna daje możliwość pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego. Jest to odnawialne źródło energii, dlatego nie ma obaw o to, że jego zasoby się wyczerpią. Daje także realną możliwość obniżenia wydatków związanych z energią elektryczną, gdyż praktycznie w całości zapotrzebowanie na nią może być pokrywane z własnej instalacji. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel. Panele fotowoltaiczne są także bezobsługowe oraz żywotne, co oznacza w praktyce, że mogą posłużyć przez bardzo długi czas. Dodatkowo nie emitują one do atmosfery zanieczyszczeń, dzięki czemu przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.

Panele fotowoltaiczne- dodatkowe korzyści płynące z ich montażu

Słońce jest bezpiecznym i stabilnym źródłem energii, dlatego panele fotowoltaiczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Wytwarzają one w pełni czystą energię, która w żaden sposób nie wpływa negatywnie na stan powietrza. Ich montaż przyczynia się także do zmniejszenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla. Instalacja fotowoltaiczna pozwala także skutecznie uniezależnić się od dostawców energii. Oznacza to, że podwyżki czy braki w dostawie prądu przestają być problemem. Pełny zwrot z inwestycji związanej z zakupem oraz montażem paneli następuje już w przeciągu kilku lat. Czas ten skraca się dzięki dofinansowaniom, jakie można otrzymać na ten cel.

Fotowoltaika- dofinansowania i programy, z których warto skorzystać

Dofinansowania, które można pozyskać na instalację fotowoltaiczną, można podzielić na rządowe oraz lokalne. Na terenie Nowego Sącza, jak i innych miejscowości w Polsce można otrzymać dofinansowanie w kwocie wynoszącej maksymalnie 3000 zł z programu „Mój prąd”. Dotyczy on domów jednorodzinnych, których właściciele zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną nie wcześniej niż 1 lutego 2020 roku, a cały system ma moc nie większą niż 10 kW. Jest to na chwilę obecną największy program rządowy skierowany do odbiorców indywidualnych. Mieszkańcy Nowego Sącza mogą również skorzystać z okresowych programów np. z Programu Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Umożliwia on otrzymanie dofinansowania w kwocie wynoszącej nawet 15 tys. złotych. Warto na bieżąco śledzić lokalne programy i skorzystać z możliwości zwrotu wydatków poniesionych na zakup oraz montaż nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej.

Leave a Reply