Nakładka na zęby

Nakładki prostujące na zęby – czy warto w nie inwestować?

Korygowanie wad zgryzu kojarzone było dotychczas z metalowymi aparatami. Rosnącą popularnością cieszą się ostatnio także nakładki na zęby. Jednym  z popularniejszych produktów tego typu są nakładki dr smile. Opinie oraz oceny użytkowników o tych produktach są zachęcające. Nakładki tego typu mają podobne działanie jak zwykłe aparaty korygujące. Różnią się jednak od nich pod wieloma względami m.in. wyglądem oraz sposobem zakładania. Czym dokładnie charakteryzują się nakładki prostujące na zęby i czy warto rozważyć ich założenie?

Czym są nakładki na zęby i jak wyglądają?

Nakładki na zęby są nowoczesną metodą korygowania ich nieprawidłowego ustawienia. Jest to rodzaj aparatu ortodontycznego. Od zwykłego aparatu odróżnia je głównie to, że są ruchome i praktycznie niewidoczne po założeniu. Dzięki możliwości ich łatwego zdejmowania oraz zakładania są o wiele bardziej higienicznym rozwiązaniem niż aparaty zakładane na stałe.

Nakładki prostujące zęby można nosić zarówno na górny, jak i dolny łuk zębowy. Możliwe jest także założenie ich na oba łuki jednocześnie. W celu doboru oraz zakupu tego typu produktu konieczna jest wcześniejsza wizyta u ortodonty. Tam zwykle wykonywany jest skan uzębienia oraz przedstawiony zostaje plan, oraz koszt leczenia.

Jaki jest koszt założenia nakładek prostujących zęby?

Koszt nakładek prostujących zęby wydaje się być wyższy niż przy zakupie tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Zakłady oferujące tego typu nowoczesne usługi, podają cenę całościową za aparat, nie doliczając kosztów wizyt, badań ani żadnych dodatkowych usług. Zwykle są one bezpłatne w ramach zakupu nakładek. Inaczej wygląda sytuacja podczas zakupu aparatu na zęby. Jego wstępny koszt jest o wiele niższy niż ten przy podliczeniu dodatkowych usług oraz wizyt.

Ceny nakładek wahają się w granicach 6 000 – 12 0000 zł. Rozbieżność ta wynika ze stopnia wady zgryzu. Najniższy jest koszt zakupu nakładki na jeden łuk przy lekkiej wadzie zgryzu. Czasami niestety konieczny jest zakup dwóch większych nakładek, co wiąże się z wyższymi kosztami oraz dłuższym czasem leczenia.

Kiedy zakup nakładek będzie dobrym rozwiązaniem?

Metoda leczenia wad zgryzu będzie dobrym rozwiązaniem dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia posiadających pełne stałe uzębienie. W przypadku dzieci konieczne byłoby ciągłe dostosowywanie produktu do powstających ubytków oraz pojawiających się nowych zębów.  Są one idealne dla osób zdeterminowanych, którym zależy na szybkiej korekcji wady zgryzu, ponieważ czas trwania oraz efekt terapii uzależniony jest od tego, jak często zakładana jest nakładka. W przypadku dzieci istnieje ryzyko, że samo mogłyby ono ją zdejmować.

Nakładki prostujące zęby są najlepszym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wyglądzie zewnętrznym. Proces prostowania zgryzu przebiega praktycznie w niezauważalny sposób. Nakładki wykonywane są bowiem z przezroczystego tworzywa i praktycznie ich nie widać. Mogą więc być używane zarówno na co dzień, w oficjalnych okolicznościach, jak i w pracy wymagającej idealnego wizerunku zewnętrznego.

Leave a Reply