Zakup wózka widłowego do magazynu

Zakup wózka widłowego do magazynu – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Kupno wózka widłowego do magazynu może wydawać się prostym zadaniem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „kup wózek widłowy”, kliknąć kilka linków i skontaktować się z kilkoma dostawcami, aby wybrać najbardziej odpowiedni wózek widłowy. Jest to jednak dość czasochłonne i nie do końca skuteczne podejście. Oto kilka zaleceń lub wskazówek, jak dokonać właściwego wyboru wózka widłowego.

Co wiąże się z zakupem wózka widłowego?

Właściwy wybór wózka widłowego wymaga dużej wiedzy i starannego przygotowania w celu wybrania odpowiedniego modelu, czyli takiego, który spełni konkretne potrzeby danego rodzaju magazynu. Oczywiście, wybór odpowiedniego widlaka pomoże Ci osiągnąć szybszą produkcję, optymalną wydajność, bardziej efektywną obsługę ładunków i magazynów oraz niższe koszty operacyjne.

W pierwszej kolejności należy dokładnie przeanalizować system transportu materiałów w magazynie. Jakiego rodzaju towary będą przenoszone, czy będą przemieszczane na duże odległości, czy będą musiały być układane wysoko, czy widlak musi być używany intensywnie przez cały dzień, czy będzie używany sporadycznie? Jeśli wiesz dokładnie, jakie są Twoje potrzeby i wymagania dotyczące tego, jak wózek magazynowy będzie poruszać się po magazynie, wybór będzie o wiele łatwiejszy.

Pytania, które pomogą w zakupie wózka widłowego do magazynu?

Jaki jest maksymalny ciężar, który będzie podnoszony?

Po pierwsze, określ maksymalną wagę i kupuj tylko wózki widłowe, które mają taką ładowność. Weź również pod uwagę rozmiar towarów, aby określić, jaka długość i szerokość wideł jest potrzebna.

Jaka jest maksymalna wysokość?

Po określeniu maksymalnej wagi kolejną rzeczą, którą należy ocenić, jest wysokość, na jaką należy podnieść towar. Aby dokładnie znać tę wysokość, należy zmierzyć wysokość najwyższej półki i dodać 20 cm, aby upewnić się, że paleta zmieści się bez problemu.

Maksymalna wysokość i maksymalny ciężar

Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej skomplikowana. Należy wziąć pod uwagę maksymalną wagę w stosunku do maksymalnej wysokości. Podnoszenie 2,5-tonowych palet na wysokość 3 metrów to nie to samo, co podnoszenie na wysokość 5 metrów. Wraz ze wzrostem wysokości podnoszenia zmniejsza się udźwig wózków widłowych. Należy wziąć to pod uwagę, aby uniknąć problemów w przyszłości.

W jakim środowisku będzie użytkowany wózek magazynowy?

Środowisko w dużej mierze określa, jakiego typu wózka będziesz potrzebował, jak również rodzaj energii, którą powinieneś najlepiej wykorzystać w danym zastosowaniu. Kilka pytań do rozważenia, aby lepiej zrozumieć ten aspekt:

  • Czy widlak będzie używany w pomieszczeniach, na zewnątrz czy w obu tych miejscach?
  • Po jakiej nawierzchni będzie poruszał się widlak?
  • Jaka jest minimalna szerokość korytarzy, w których będzie się poruszać?
  • Czy są jakieś ograniczenia wysokości przy wchodzeniu lub wychodzeniu z magazynu?

Jaki rodzaj palet i towarów musi obsługiwać wózek magazynowy?

Aby lepiej zrozumieć, jakiego rodzaju wózków widłowych potrzebujesz, powinieneś wziąć pod uwagę takie kwestie jak rodzaj palet, którymi operujesz w swoim magazynie, ich wymiary oraz kształt i wagę towarów, aby szczegółowo określić konkretne potrzeby, które pozwolą Ci osiągnąć największą wydajność w Twojej firmie.

Leave a Reply