Drabina magazynowa

Drabina magazynowa i drabina dwustronna – czym się różnią? Gdzie można ich używać?

Drabiny aluminiowe są przedmiotami o szerokim zastosowaniu, wykonanymi z dbałością o komfort i bezpieczeństwo użytkownika oraz trwałość, niezależnie od intensywności użytkowania. Wśród popularnych rodzajów drabin szczególnie warto zwrócić uwagę na produkty o ogromnej funkcjonalności, które zastosowanie znajdują zarówno w użytkowaniu prywatnym, jak i firmowym. Dużą popularnością cieszą się ponadto drabiny specjalistyczne, dedykowane do konkretnych miejsc i wykonywanych czynności. Ten aspekt jest obok budowy głównym czynnikiem, różniącym drabiny dwustronne i drabiny magazynowe.

Drabina magazynowa – dlaczego najlepiej sprawdza się w magazynie?

W magazynie znakomicie sprawdza się drabina magazynowa, będąca najczęściej modelem przystawnym, wyposażonym w kółka dla łatwej zmiany położenia drabiny, praktyczne poręcze, zwiększające bezpieczeństwo pracownika, antypoślizgowe stopnie oraz elementy, stabilizujące ją i zapobiegające przesuwaniu na boki. W magazynie najczęściej wychodzi się na drabinę lub schodzi z niej z konkretnymi przedmiotami, które chcemy odłożyć na górne półki lub z nich zdjąć. Ergonomiczna, dopasowana do dostępnej przestrzeni, łatwa w przemieszczaniu drabina magazynowa idealnie sprawdza się w magazynach, archiwach, bibliotekach.

Drabina dwustronna – gdzie ją stosujemy najczęściej?

Dwustronna drabina to produkt wolnostojący, który po obydwu stronach podłużnic posiada stopnie, dzięki którym ruch na niej może odbywać się dwukierunkowo. Wygodna w zastosowaniu drabina dwustronna może znaleźć się w dowolnym miejscu pomieszczenia, nie wymagając dostępu do stabilnej, solidnej podpory. Ten uniwersalny w zastosowaniu sprzęt może posłużyć w każdym mieszkaniu i w domu nie tylko podczas wykonywania prac remontowych lub corocznego wyjmowania ozdób choinkowych. Dwustronna drabina aluminiowa przyda się podczas większych porządków oraz regularnie wykonywanych prac ogrodowych. Drabina tego typu to ponadto doskonałe akcesorium budowlane. Dzięki jej uniwersalnemu zastosowaniu można używać jej przy wielu typach prac budowlanych. Jedna inwestycja zwróci się w postaci szerokich możliwości użycia.

Drabina do magazynu – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W magazynie, z uwagi na niewielką, dostępną przestrzeń oraz duże możliwości przystawienia sprzętu zdecydowanie bardziej sprawdzi się bezpieczna w zastosowaniu drabina aluminiowa magazynowa. Ten sprzęt posłuży w wielu firmach i dostępny jest w zróżnicowanej ofercie, różniącej się wysokością, ilością stopni, dostępnością platformy, kółek oraz poręczy. Funkcjonalne drabiny aluminiowe przystawne oraz posiadające zwiększający bezpieczeństwo użytkowania i przeciwwagę dodatkowy element sprawdzają się w każdym magazynie. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na to, jakiej są wysokości, ile posiadają stopni, jaka powierzchnia jest potrzebna do ich bezpiecznego rozstawienia i użycia. Ponadto zwrócić należy uwagę na dostępność elementów, wpływających na bezpieczeństwo zastosowania.

Leave a Reply