domy szeregowe

Domy szeregowe Bydgoszcz – jakie są zalety i wady domów w zabudowie szeregowej?

Domy szeregowe to niezwykle popularny rodzaj zabudowy, która pozwala na uzyskanie komfortu podobnego do tego, który mają mieszkańcy domów jednorodzinnych, jednak sąsiad nadal pozostaje za ścianą, co jest charakterystyczne dla mieszkań w blokach. Domy szeregowe Bydgoszcz zlokalizowane są w ciekawych miejscach i gwarantują mieszkańcom komfort i ciszę. Jakie są wady i zalety domów w zabudowie szeregowej? O tym napiszemy w naszym artykule. 

Domy szeregowe – zalety takiego rozwiązania

Jedną z największych zalet domów w zabudowie szeregowej jest ich dużo niższa cen niż domów tradycyjnych. Związane jest to z niższymi kosztami budowy oraz wielkością działki. Co istotne, zaletą domów szeregowych jest posiadanie działki, na której można hodować warzywa i owoce, a także stworzyć idealne miejsce do zabaw z dziećmi. Kupując dom szeregowy można mieć pewność większego metrażu niż w blokach, dzięki temu możliwe jest zamieszkanie w nich większej ilości osób. To ogromna przestrzeń, możliwość posiadania większej ilości pokoi, które można urządzić na swój własny sposób. Bardzo często posiadają dwa wejścia, dzięki temu rozplanowanie domu jest niezwykle łatwe. 

Kupno domu w zabudowie szeregowej umożliwia zawarcie wielu znajomości wśród lokalnej społeczności. Dzięki czemu możliwe jest popilnowanie domu w sytuacji wyjazdu. Dodatkowo w takich miejscach, ze względu na bliską odległość sąsiadów rzadziej zdarzają się włamania i kradzieże

Pamiętajmy, że domy szeregowe mają świetną lokalizację. Najczęściej są usytuowane poza miastem, jednak niedaleko do sklepów, szkół i wielu innych miejsc. To również świetnie rozwinięte miejsca, gdzie można spotkać się z drogami, chodnikami i placami zabaw dla dzieci. Dzięki temu ludzie, którzy ta zamieszkają, mogą poczuć się komfortowo. To również cisza, spokój i bezpieczeństwo. 

Szeregowiec – czy ma jakieś wady?

Pomimo iż posiadanie sąsiada w bliskiej odległości jest niezwykle cenne, może okazać się także wadą. Trzeba liczyć się z koniecznością zachowania ciszy, a także brać pod uwagę spokój osób za ścianą. Czasami możemy również trafić na upierdliwego sąsiada, który będzie uprzykrzał życie i zakłócał spokój. Co istotne, kupując dom w zabudowie szeregowej, nie mamy również wpływu na rozmieszczenie pomieszczeń, a dodatkowo ograniczony może być dostęp światła. Związane jest to z brakiem możliwości montażu okien ze wszystkich stron budynku, czyli tam, gdzie znajdują się domy naszych sąsiadów. 

Pomimo iż rozwiązanie to może mieć wady, jest szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi oraz tych, które całe życie mieszkały w domu rodzinnymi i trudno jest im przyzwyczaić się do życia w bloku. Szeregowiec to swoboda i własne podwórko, co jest niezwykle cenne dla wspólnego spędzania czas i dla zabaw dzieci, które mogą mieć swój plac zabaw na podwórku. Kiedy jeszcze trafimy na miłych sąsiadów, możemy poczuć się swobodnie i bezpiecznie, wiedząc, że w sytuacji wyjazdu, ktoś będzie miał oko na nasz dom. 

One comment

  1. Dzień dobry

    Ciekawy artykuł. Z jedną z wypisanych w treści wad się w zupełności zgodzę. Mianowicie sąsiedzi są hałaśliwi. Mieszkałem przez blisko 15 lat z sąsiadem, który zdecydował się wynajmować domek. Duża rotacja mieszkańców i częste przeprowadzki i hałasy przyprawiały o zawrót głowy.
    Mam jeszcze pytanie w tym momencie mieszkam na parterze bloku w nowym budownictwie, czy jest możliwość zastosowania pompy ciepła w takim budynku?

Leave a Reply