Najlepsze zarobki w 2021

Top 10 najwyżej opłacanych zawodów w Polsce

W obecnych czasach pandemicznych coraz więcej ludzi szuka przede wszystkim dobrze płatnej pracy, tak aby zaspokoić potrzeby zarówno osobiste jak również bardzo dużej wieloosobowej rodziny z dziećmi. Na szczęście wciąż istnieją zawody, w których jest szansa na jednoczesny rozwój zawodowy, jak również spełniania marzeń swoich jak również wielu innych członków rodziny, takich jak drogi samochód lub kosztowne mieszkanie w strzeżonej i ekskluzywnej dzielnicy oraz luksusowe wakacje zagraniczne.

Miejsca 10-6 wśród najlepiej płatnych zawodów

Czołową dziesiątkę wśród najlepiej płatnych zawodów, otwiera inżynier do spraw jakości.  Aby zdobyć dobrze płatną pracę, należy posiadać przede wszystkim wyższe wykształcenie, a także zdobyć niezbędną wiedzę oraz certyfikaty na licznych kursach i szkoleniach. Mediana zarobków w tym zawodzie wynosi 6160 zł, co czwarty pracownik może liczyć na zarobki powyżej 7530 zł. Na miejscu dziewiątym jest analityk finansowy,  gdzie wymagane jest wyższe wykształcenie na kierunkach ekonomicznych, najlepiej na specjalności o tej samej nazwie. Mediana zarobków w tym zawodzie wynosi 6910 zł, a co czwarty pracownik może zarobić nawet ponad 8280 zł.  

IT wiedzie prym

Na ósmym miejscu znajduje się tzw. project manager i jest odpowiedzialny za planowanie i projektowanie konkretnych zleceń w przestrzeni IT.  Oprócz wiedzy ważne są również umiejętności, które można nabyć na studiach podyplomowych, a także na licznych kursach i szkoleniach, przygotowujących do pracy w tym zawodzie. Mediana zarobków w tym zawodzie wynosi 6810 zł, a co czwarty pracownik może liczyć na zarobki rzędu 8570 zł.  Na siódmym miejscu plasuje się programista, który jest odpowiedzialny za tworzenie programów komputerów przy użyciu najpopularniejszych języków programowania, takich jak Java czy Python. Mediana zarobków w tym zawodzie to 7780 zł, a co czwarty może liczyć na zarobki rzędu powyżej 9900 zł. Na szóstym miejscu jest kontroler finansowy, którego praca jest bardzo odpowiedzialna i polega na nadzorowanie działalności największych firm w Polsce. Mediana zarobków to 8110 zł, a 25% pracowników może zarobić nawet 10270 zł. 

Miejsca 5-1 wśród najlepiej płatnych zawodów

Czołową piątkę otwiera zawód HR Business partner, w którym należy posiadać wyższe wykształcenie związane z tym kierunkiem. Mediana zarobków to 9130 zł, a 25% pracowników może liczyć nawet na 11500 zł. Na czwartym miejscu znajduje się radca prawny, który co oczywiste w pierwsze kolejności musi skończyć studia prawnicze z wyróżnieniem. Mediana zarobków w tym zawodzie to 8600 zł, a 25% pracowników może zarobić nawet 12200 zł. 

Miejsce na podium otwiera tzw. brand manager, który jest menedżerem ds. marki. Mediana zarobków w tym zawodzie to ponad 8000 zł, a 25% pracowników może zarobić nawet 12500 zł. Na drugim miejscu znajduje się specjalista ds. bezpieczeństwa IT,  który może liczyć nawet na 13000 zł. A na pierwszym miejscu jest Key Account Manager, który ma za zadania m.in. kontaktować się z najważniejszymi klientami w swojej branży i może liczyć na zarobki rzędu 16000 zł miesięcznie. 

Leave a Reply