Kurs pierwszej pomocy online

Kurs pierwszej pomocy online – dlaczego warto?

Słyszałeś lub słyszałaś kiedykolwiek o kursie pierwszej pomocy online? Z pewnością tak. Mówi się o tym przecież w pracy, w szkole, w telewizji czy internecie. A czy wiesz, co zrobić gdy spotkasz się z osobą potrzebującą pomocy? Wypadki zdarzają się codziennie i nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć czy idąc do pracy, nie będzie światem takiej sytuacji. Być może zdarzy się wypadek samochodowy, a może ktoś zemdleje na środku ulicy lub złamie nogę? Nie mamy na to wpływu. Mamy jednak wpływ na to, by przygotować się na takie okoliczności. Dlatego właśnie warto zainteresować się kursami pierwszej pomocy online.

Ale czy to wszystkie korzyści?

Oczywiście, że nie. Kurs pierwszej pomocy niesie za sobą wiele innych korzyści. Zresztą jak każde rozwijanie kwalifikacji. Dzięki nauce zwiększamy swoją świadomość potencjalnych zagrożeń, a co za tym idzie, uczymy się odpowiednio reagować. Poza tym zwiększamy swoją pewność siebie w sytuacji zagrożenia. Wiemy, że nie popełnimy błędu i nie zrobimy nikomu krzywdy. Nie będziemy się bać, pomóc osobie, która jest w potrzebie i dokonamy właściwych wyborów.

Warto jednak rozwinąć temat korzyści kursu pierwszej pomocy online jeszcze bardziej skupiając się na najważniejszych korzyściach takiego kursu – korzyściach związanych z ochroną zdrowia i życia innych.

Użyteczność społeczna

Nie ulega wątpliwości, że kurs pierwszej pomocy jest użyteczny społecznie. Wiedza, którą jesteśmy w stanie tam posiąść, może uratować czyjeś życie. Ale nie tylko. Często jest przecież tak, że ofiary wypadków lub stłuczek nie ocierają się o śmierć, ale za to doznają np.

 • bolesnej kontuzji
  • złamanie kości
  • zwichnięcie stawu
  • skręcenie stawu
 •  drobnego urazu
  • stłuczenie
  • zadrapania
  • przecięcie skóry

Wtedy możemy z pomocą apteczki opatrzeć poszkodowanego, lub w przypadku poważniejszych wypadków odpowiednio unieruchomić stawy nie narażając opatrywanego na pogłębienie się urazu podczas oczekiwania na pomoc medyczną.

Ratowanie życia

Czasem jednak zdarza się tak, że jesteśmy postawieni w dużo bardziej stresującej sytuacji. Dzięki kursowi pierwszej pomocy online będziemy posiadać odpowiednią wiedzę i poprawnie zareagujemy przy ataku serca, ataku padaczki lub wylewu. Zareagujemy również odpowiednio, kiedy wystąpi zatrzymanie krążenia i potrzeba będzie resuscytacja. Może się jednak wydawać, że wiedza zdobyta na kursie pierwszej pomocy online nie będzie wystarczająca. Czy są to jednak słuszne obawy?

Skuteczność kursu pierwszej pomocy online 

Obecnie prowadzenie rozmów przez komunikatory tekstowe lub głosowe jest niemal na porządku dziennym. Również w pracy czy szkole. Lekcje zdalne stały się codziennością, dla wielu z nas. Dlatego warto skorzystać z tego doświadczenia i zastanowić się nad właśnie tą formą kursu pierwszej pomocy. Online możemy nauczyć się wiele, a do tego możemy robić to kiedy tylko chcemy. W każdym miejscu na świecie, w każdej wolnej chwili. Jest to niewątpliwie zaleta takiego rozwiązania. Do tego taki kurs może stanowić doskonałe podwaliny od rozwijania się w zakresie pomocy drugiemu człowiekowi. Bo życie jest najważniejsze.

Leave a Reply