Masz firmę i rozważasz, jak nie płacić zbyt dużo za energię elektryczną? Preferencyjne warunki dla biznesu to nie mrzonka. Zanim zdecydujesz się na panele fotowoltaiczne, warto zasięgnąć języka. Plotka mówi, że można jeszcze na nich zarobić! Sprawdź, ile w tym prawdy i czy w tym wypadku inwestycja się opłaci.
Czy przedsiębiorca ma dość motywacji?
Przy dużym zużyciu prądu w przedsiębiorstwie warto poszukać alternatywnych źródeł energii. Jednym z nich jest fotowoltaika dla firm. Bądź eko i zadbaj o planetę, a przy okazji o swoją kieszeń. Już od jakiegoś czasu obserwujemy wyraźny wzrost inwestowania firm w takie rozwiązanie pozyskiwania zielonej energii. Rosnące z miesiąca na miesiąc ceny skłaniają przedsiębiorców do szukania oszczędności. Niezależnie od tego, jakimi względami się kierujesz, profity z inwestycji będą.
Dużą przeszkodą, by zdecydować się na odnawialne źródła energii, jakim jest przykładowo fotowoltaika Pomorskie, są najczęściej wysokie koszty na starcie. To może hamować nie jednego małego, jak i dużego biznesmena. Co mogłoby pomóc?
Jak pokonać bariery inwestycyjne?
Mówi się, że zwiększenie świadomości ekologicznej w społeczeństwie mogłoby znacznie pomóc. Również uproszczenie procedur dla starających się o ulgi i dofinansowania. Jednak prawdopodobnie najistotniejszą barierą jest to, że aby inwestycja zwróciła się w zakładanym przez przedsiębiorcę czasie.
Jakie korzyści może Ci przynieść inwestycja w fotowoltaikę?
Pamiętaj, że możesz odliczyć całą wartość podatku VAT od ceny za OZE. Niezależnie, czy interesuje Cię fotowoltaika Kujawsko-Pomorskie, czy działasz w innym regionie, korzyści będą podobne. Ogromnym profitem jest bowiem status prosumenta. Co to oznacza? Daje to przedsiębiorcy bardzo istotną niezależność energetyczną. Co więcej, wygenerowany prąd z pomocą fotowoltaiki można rozliczać w systemie korzystnych upustów. Ważne jest jednak to, aby nie przeszacować mocy instalacji fotowoltaicznej, gdyż nie jest to rozwiązaniem opłacalnym. Nie można również zapominać o profitach marketingowych dla marki, która stawia na ekologię. Świadomość ekologiczna społeczeństwa z roku na rok wzrasta. Chodzi przecież o promowanie źródeł OZE jako środka ograniczającego emisję CO2.
Jak sfinansować zakup paneli fotowoltaicznych?
Na szczęście dostępne sposoby inwestycji dają wiele możliwości właścicielom małych i średnich firm. Po pierwsze, leasing, po drugie nisko oprocentowany kredyt oferowany przez państwo. Istotne znaczenie ma szereg ulg i dotacji w ramach projektów rządowych (np.programy EnergiaPlus, Biznesmax, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska). Szacuje się, że trwałość paneli wynosi ok 25 lat, co gwarantuje spokojną głowę na długie lata. Jeśli jesteś rolnikiem, sprawdź dofinansowania dla gospodarstw rolnych (np.program AgroEnergia czy program rozwoju obszarów wiejskich). Postaw na nowoczesne gospodarstwo!